Czy warto zdecydować się na drewniany dom

Bardzo często osoby planujące budowę własnego domu decydują się na przeznaczenie drewna jako głównego budulca. Współczesne domy drewniane to solidne konstrukcje zrobione z grubych bali najwyższej jakości. Drewno użyte do budowy musi spełniać przewidziane prawem parametry a odpowiednia impregnacja i konserwacja zapewnia, iż domy z drewna w perfekcyjnym stanie wytrzymają wiele dziesiątek lat.

Ściany i podłogi z drewna są znacznie zdrowsze niż te zrobione z pustaka, w takim pomieszczeniu powietrze jest lepszej jakości, a naturalny zapach drewna wnosi do pomieszczeń niesamowitą atmosferę. Jeśli chodzi o izolację cieplną, drewno w lecie utrzymuje przyjemny chłód, jednakże w zimie zapewnia optymalne temperatury. W każdej chwili także istnieje sposobność docieplenia drewnianego domu, czego zwykle może się podjąć producent domów z bali albo inna firma zajmująca się tego typu usługami.
Jak wygląda budowa domów z bali?
Przygotowując się do tworzenia domu z bali, wystarczy przygotować podłoże, a innymi sprawami zajmie się specjalistyczna firma. Elementy domu wykonywane są u producenta. Wszystkie części zostają doskonale docięte, a drewno jest kilkukrotnie pokrywane preparatami zabezpieczającymi przed czynnikami atmosferycznymi i owadami. Tak przygotowany materiał przyjeżdża na plac budowy, gdzie specjalnie przeszkoleni fachowcy konstruują dom z poszczególnych elementów. Sama budowa trwa znacznie krócej niż budowa domu murowanego, gdyż nie potrzeba czasu na przeschnięcie stropów, dzięki czemu nie ma żadnych przestojów. Także cena jest przystępna.

Polecam: domy szkieletowe.

Category: Budownictwo i architektura

-

Dodaj komentarz