Jak odnowić dom?

Remont domu nie zawsze wygląda tak samo i nie zawsze kosztuje tyle samo. Całkiem inaczej ponieważ wygląda remont, którego misją jest tylko odświeżenie określonych pomieszczeń, czy zmiana dekoracji w nich.

Całkiem inaczej posiada się rzecz, gdy remont, jest remontem kapitalnym. W przypadku takiego często zakres prac jest szeroki i zajmują one wiele czasu. Kapitalne remonty mają zwykle miejsce w starych budynkach. Tam demoluje się stare podłogi i wylewa się posadzki anhydrytowe. W znaczącej liczbie przypadków wymienia się kompletne instalacje, jakie w danym domu zostały kiedyś zamontowane. Remont kapitalny musi być prowadzony etapami i z głową.
Dlatego nie odnawia się ścian, jeżeli już planowana jest wymiana instalacji elektrycznej. Identycznie wygląda sytuacja z podłogami. Nie wykonywane są wylewki anhydrytowe, o ile planuje się ogrzewanie podłogowe. Zanim zacznie się modernizowanie starych budynków, trzeba z nich wyeliminować to, co zbędne. Często prace takie są bardzo wyczerpujące. Kiedyś budowano i wykańczano domy całkowicie inaczej. Nie było solidnych materiałów. Robiono tak, ażeby było rewelacyjnie, choćby na jakiś czas. Wręcz podłogi robiono przeciwnie. W dużej liczbie przypadków przestrzenie między stropami a deskami podłogowymi wypełniano trocinami wymieszanymi z wapnem. Dopiero na tym układano legary i mocowano podłogi. Albo słabej jakości płyty pilśniowe. Wówczas posadzki anhydrytowe nie zostały znane. Nie było paneli podłogowych. Dzisiaj możliwości w zakresie wykańczania wnętrz są dużo większe. Wystarczy wyłącznie mieć worek pieniędzy i żaden remont nie jest wówczas straszny.
Zobacz: anhydryt.com.pl/o-nas.

Category: Budownictwo i architektura

-

Dodaj komentarz