Maty grzewcze do łazienek

Jeśli chcemy zyskać wysoki komfort termiczny w łazience, to niewątpliwie warto postawić na elektryczne ogrzewanie podłogowe, które może być stosowane też w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem wymaga użycia należycie dobranych mat, które są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a więc zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa.
Maty grzewcze przeznaczone do łazienek – co warto wiedzieć na ich temat?
Na początku należy podkreślić, że obecnie producenci oferują szeroki wybór różnych mat grzewczych, a zatem również w tych zastosowanych do stosowania pod wanną czy też brodzikiem.

Mata grzewcza pod wanna powinna charakteryzować się natomiast dobrymi parametrami zarówno wytrzymałości mechanicznej jak też powinna być zaizolowana przed negatywnym wpływem wilgoci. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że w przypadku instalowania tego rodzaju systemu grzewczego stosuje się wylewkę samopoziomującą jak też kle, a zatem jest to warstwa zabezpieczająca przed działaniem wody. Należy wspomnieć też o tym, że w przypadku wyboru mat powinno się zwrócić uwagę też na jej parametry związany z mocą. Jeśli wybieramy maty pod płytki w łazience to powinno się wybrać maty o większej mocy niż w przypadku innych pokryć podłogowych przykładowo takich jak panele winylowe. Mata grzewcza pod prysznic powinna również być w odpowiedni sposób zamontowana, a więc warto skorzystać z pomocy fachowca np takiego jak elektryk. Po prawidłowym montażu pozostaje nam tylko korzystanie z komfortowego ogrzewania podłogowego w łazience.

Źródło: Mata grzewcza pod wanna.

Category: Budownictwo i architektura

-

Dodaj komentarz