Stan surowy domu

Musimy posiadać świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które w każdej sytuacji powinny być z dużą dokładnością wykończone, tak aby kolejny przebieg również bez najmniejszych problemów. Początek to w każdej sytuacji stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym a także na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy tworzenia domu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że każdy stan tworzenia domu składa się z konkretnych prac, które powinny być realizowane w sposób fachowy z zastosowaniem stosownie dobranych materiałów.

Trzeba tutaj zacząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje bardzo szybko, wiąże się to z tym, że pojawiają się zarówno ściany zewnętrzne, jak także wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest także pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w kolejnym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, ale też parapetów, ukazują się także drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie należy budynku zabezpieczać na zimę. Jeśli obiekt wyposażony jest w garaż, to ukazują się też drzwi garażowe. Ponadto, posadzki podłogi a także ściany przygotowane są również do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy także dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują między innymi malowanie ścian, niemniej jednak także instalowanie podłóg.

Zobacz także: https://sobir.pl/stan-deweloperski-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

Category: Budownictwo i architektura

-

Dodaj komentarz