Świadectwo energetyczne

Musimy być świadomym, że jeżeli już pragniemy korzystać z dofinansowania pochodzącego z różnorakich rządowych kodów przykładowo takich jak czyste powietrze to musimy przede wszystkim powierzyć wykonanie specjalistycznego audytu takiego jak audyt energetyczny. Jest to audyt wykonywany przez fachowców, którzy oceniają obecny stan jak także proponują rozwiązania prowadzące do poprawy w zakresie bilansu energetycznego budynku.
Co warto wiedzieć na temat świadectw energetycznych?
Na początku powinno się zaznaczyć, że świadectwo charakterystyki energetycznej może być wystawione tylko przez osobę posiadającą uprawnienia audytora energetycznego.

Powinno się tutaj podkreślić, że wykonanie audytu to przede wszystkim rozpoznanie stanu technicznego budynku jak także ocena zapotrzebowania na energię oraz ogrzewanie, które wynika w głównej mierze z parametrów technicznych obiektu. Warto wspomnieć jednakże o tym, że taki audyt określający obowiązujące zapotrzebowanie energetyczne budynku to również propozycje usprawnień, które pomogą zmniejszyć energochłonność obiektu. Warto wspomnieć również o tym, że usługa dotyczy nie tylko i wyłącznie obiektów wolnostojących, ale możemy też korzystać z rozwiązania takiego jakie świadectwo energetyczne mieszkania. Dzięki takiemu audytowi dowiemy się jakie termomodernizacje wpłyną na poprawę parametrów energetycznych budynku, a zatem będą się również wiązały ze z mniejszymi kosztami dotyczącymi ogrzewania czy też utrzymania optymalnej temperatury przez całe 356 dni w roku. Warto zatem korzystać z takich rozwiązań.

Sprawdź również informacje na stronie: świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.

Category: Budownictwo i architektura

-

Dodaj komentarz