Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne się opłaca?

Stale powiększająca się ilość ludzi w naszym kraju decyduje się na zainstalowanie sobie na dachu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje przetwarzające energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki panelom słonecznym możliwe jest wytwarzanie prądu elektrycznego. Rzadko kogokolwiek stać na to, aby stop procent zapotrzebowania na energię w domu było zapewniane przez fotoogniwa. Dlatego panele słoneczne służą co najwyżej jako uzupełnienie źródła energii.
Baterie słoneczne sprawiają, że możemy wydawać mniej pieniędzy na tradycyjne źródła pozyskiwania energii. Prócz tego, wykorzystując baterie słoneczne, przyczyniamy się do polepszania stanu naszego środowiska naturalnego.
Ponadto, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chętnie przeznacza coraz bardziej masowe środki na dofinansowywanie zakupu tego rodzaju technice przez proste gospodarstwa domowe w naszym państwie. W Polsce w chwili obecnej można zdobyć 40% dofinansowania na zakup instalacji potrzebnej do uruchomienia fotoogniw w osobistej instalacji elektrycznej. W Polsce dotychczas niemal 70 tyś osób zdecydowało się na zainstalowanie sobie baterii słonecznych w przydomowych ogródkach , a ponadto co więcej na dachach budynków wielorodzinnych. Aktualnie rozpoczęły się nabory na kolejne dofinansowania z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Energia elektryczna z fotoogniw pozyskiwana jest do oświetlania klatek schodowych, a przy tym do ogrzewania suszarni w blokach wielorodzinnych w naszych aglomeracjach. Używanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej, w znacznym stopniu ogranicza to koszty uzyskiwania takiej energii.

Zobacz także: instalacje fotowoltaiczne.

Category: Dom i ogród

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz