Daszek nad drzwi funkcjonalną dekoracją

Prawie każdy dom posiada przynajmniej jedną parę drzwi. Kobiety i mężczyźni starają się je specjalnie dekorować, bo wiadomo, że „przy wejściu musi być ładnie”. Na 100 procent, że musi wszakże w jaki sposób nas widzą tak nas piszą. Wszystko byłoby należycie, gdyby nie fakt, że ładnie nie oznacza wygodnie. W większości przypadków posiadamy albo możemy spotkać u kogoś dekoracje niefunkcjonalne, czyli takie które jedynie przeszkadzają.

W jaki sposób zatem zaprojektować wejście do domu?

Pubudzającą ciekawość alternatywą są (coraz mniej popularne) daszki nad drzwi. Kiedyś, w praktyce przed każdym domem musiał być daszek. Służył on po to, aby można było swobodnie wyjść, przewietrzyć, zapalić papierosa wówczas, gdy pogoda na to nie sprzyja (deszcz, śnieg, grad).

Daszki -jakie wybrać ?

Chcąc zamontować sobie daszek nad drzwiami lub gdziekolwiek indziej, należy zastanowić się jaki rodzaj będzie nam odpowiadał. Wiadomo, że nie wszystko do wszystkiego pasuje, dlatego są różnorakie rodzaje daszków. Od wyboru do koloru. Możemy zamontować daszki drewniane, szklane, metalowe, materiałowe. Te ostatnie częstokroć wykorzystuje się przed wejściem do sklepów.

Zadaszenia nad drzwiami -zalety.

Dużym plusem jest wspomniana poprzednio możliwość schronienia się przed opadami atmosferycznymi. Jest to chyba największy atut, niemniej jednak nie jedyny. Drugim plusem ma możliwość być opcja ukrycia się przed słońcem -szczególnie latem, kiedy słońce ostro świeci i grzeje. Po co wychodzić na słońce, o ile można wystawić sobie krzesełko pod daszkiem i wygodnie usiąść w cieniu. To tyle jeżeli już chodzi o te funkcjonalne zalety, bo wszak fakt, że daszki nad drzwi są atrakcyjną dekoracją -jest ewidentny.

Więcej: zadaszenia.

Category: Dom i ogród

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz