Efektywna dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja

Pchły to bardzo dzisiaj popularne szkodniki, które dopadają przede wszystkim naszych pupili. Wystarczy spacer po pastwisku lub łące by nasz domowy zwierzak nabawił się tych nieprostych do zwalczenia, skaczących owadów. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w pomieszczeniu, gdzie stale przebywa nasz pies, owady zagnieżdżą się na dobre.

Pchły w ciągu doby potrafią wypić dwadzieścia razy więcej krwi niż same ważą, a jeżeli już brakuje im żywiciela w postaci zwierzęcia, zaczynają gryźć też ludzi. Prócz tego – rozmnażają się niebywale szybko, szacuje się, że jedna pchła w ciągu własnego życia może złożyć 600-2000 jaj. Larwy, które się z tych jaj wykluwają, chowają się w ciemnych kątach domu, tak aby nie dosięgało ich światło. Następnie larwy trafiają do kokona, gdzie w przypadku braku żywiciela umieją przetrwać dosłownie kilka miesięcy. Jak łatwo się domyślić – usuwanie pcheł, ze względu na ich przebiegłość bywa bardzo trudna. Wymaganie dużo determinacji a przede wszystkim – dobrego sposobu!
Pchły usuwa się poprzez efektywną dezynsekcję. Dezynsekcja to zabieg polegający na tępieniu pasożytniczych owadów (takich jak między innymi muchy, komary czy pchły) oraz ich jaj i larw. Zazwyczaj stosuje się chociaż dwie metody usuwania szkodników, dzięki czemu zabieg jest skuteczniejszy. Dezynsekcja przeprowadzana jest na różnorodne sposoby, które podzielone są na kategorie (poprzez wykorzystanie środków fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych). Należy pamiętać, że pchły to bardzo groźne szkodniki. Mimo niewielkich rozmiarów, umieją wyrządzić w rzeczywistości wiele szkód.
Sprawdź również informacje na stronie: dezynsekcja.

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz