Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Kilkakrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Jednakże burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego należy postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono natomiast do elewacji, ale uderzając o nią ściera w naturalny metodę przyklejony brud i pozostawia ją zwyczajnie czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to doskonały metodę na czyszczenie elewacji zarówno młodych, w jaki sposób i starych, przy czym przy tych drugich w każdej chwili musimy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia ma możliwość okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zrujnować. W tym celu przeprowadza się także próbę na fragmencie, ażeby przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różne

I dlatego także piaskowanie ma możliwość odbywać się wyłącznie przy użyciu materiałów pylistych, jak i w połączeniu ichniejszym z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi w trakcie usuwania zabrudzeń będących rezultatem pożaru. Bardzo łatwe za radą tej metody staje się także usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się w bardzo wielu przypadkach i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. Właśnie jednak mamy skuteczny sposób na usunięcie utworzonych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: czyszczenie elewacji.

Category: Dom i ogród

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz