Salon meblowy

Osoby, które zawodowo zajmują się opracowywaniem projektów dla wnętrz, wykorzystują w swojej pracy nie jedynie swoje upodobania, niemniej jednak i te trendy, które w tym momencie są popularne. Zdarzają się im ponieważ tacy klienci, którzy preferują posiadać na przykład salon urządzony w stylu skandynawskim albo tacy, którzy preferują innowacyjne wnętrza.

W każdym przypadku muszą oni wykazywać się otartym umysłem i dużą pomysłowością. Nie prawie każdy ponieważ klient pragnie, ażeby w jego mieszkaniu znalazł się replika DSW. O ile nawet projektant jest nią zachwycony, to nie umieści jej w projekcie wyłącznie według własnego upodobani. Właściwie każdy projekt jest negocjowany z klientem i to on jest tu osobą, do której polecam ostatnie zdanie.
Oczywiście nie brakuje takich zleceń, gdzie projektant dostaje wolną rękę. Klient posiada do niego zaufanie i nie precyzuje z uwagą swoich oczekiwań. Takie zlecenia zwykle poprzedza szczegółowa rozmowa z klientem, bo jeżeli nawet nie posiada on ściśle określonych wymagańwymogów, to projektant musi wiedzieć, jak ma podejść do projektu, żeby ten spotkał się z aprobatą i nie wymagał zbyt wielu przekształceń. Podczas takich rozmów projektant nie pyta klienta o to, czy jemu podoba się lampa Tom Dixon. Raczej wypytuje o pragnienia kolorystyczne. Takie posiadają bardzo ważne znaczenie w urządzaniu wnętrz i przygotowywaniu dla nich projektów. Nawet minimalne wskazówki ze strony klienta, mają dla projektanta kluczowe znaczenie. Wtedy łatwiej jest mu opracować projekt. Wówczas wie, że lampa Random będzie w nim odpowiednia i że spodoba się klientowi. Bo czasami najtrudniej pracuje się aktualnie z takimi klientami.
Zobacz również: lampa inspirowana skygarden.

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz