Zadbaj o czystość

 

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, które powinna cechować nieskazitelna higiena. Nie na free mówi się, „jeżeli już chcesz sprawdzić czystość gospodarza, sprawdź jego łazienkę”.

Nawet, jeżeli już co dzień dbasz o specjalistyczny wygląd tych pomieszczeń, nie unikniesz dylematu pojawiającego na się kamienia, czy rdzy. To skutek płynącej w naszych kranach wody o wysokim stopniu twardości. Gdy te nieestetyczne osady pojawią się w Twojej łazience, nie załamuj rąk. Oto wiele możliwości na pozbycie się kłopotu.

Usuwanie kamienia z umywalki i kabiny możemy wyprodukować przy pomocy wszelakiego rodzaju środków. Pierwszym z nich, najprostszym, niemniej jednak również nie najtańszym, jest zastosowanie wszelkiego rodzaju, dostępnych na rynku, gotowych odkamieniaczy i odrdzewiaczy. Bardzo często posiadają one wygodną konsystencję żelu, albo pianki. Pozostawiamy je na krótki czas na urządzeniach, które pragniemy wyczyścić. Nie spływają zbyt szybko z czyszczonej powierzchni, a oprócz usuwania uporczywych zabrudzeń, dodają armaturze efektownego blasku.

Inną metodą, trochę tańszą albo bardziej ekologiczną, jest przykładowo., zastosowanie sody oczyszczonej z dodatkiem octu spirytusowego albo samego octu. Zarówno jeden, jak i drugi składnik, mają właściwości zmiękczające wodę i rozpuszczające kamień. Czyszczone powierzchnie trzeba poddać ichniejszym działaniu, na ok. 10-15 minut, po czym wyczyścić szmatką lub miękką szczoteczką.

Podobnym działaniem cechują się boraks (dostępny w aptekach), witamina C w musujących pastylkach, czy kwasek cytrynowy. Najlepiej środkiem czyszczącym zwilżyć szmatkę albo watę i obłożyć nią przykładowo. słuchawkę prysznica, czy odpływ w umywalce.

Czym wyeliminować rdzę? Najbardziej kojarzony odrdzewiacz, który możemy kupić w sklepie spożywczym to napój typu „cola”. Równie właściwie z rdzą, radzi sobie soda oczyszczona z dodatkiem octu. Stosujemy je, jak wszystkie przedtem opisane środki, zwilżając nim szmatkę i pozostawiając na godzinę albo dłużej na armaturze. Bez wątpienia, tu również rynek środków czyszczących proponuje szeroki wachlarz sposobności. Niektóre z gotowych preparatów są bardzo tanie i dokładnie tak samo skuteczne, jak te, które bardziej się cenią. Wybór należy do Ciebie.

Sprawdź: usuwanie rdzy.

Category: Dom i ogród

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz