Najlepsze drewno do kominka

Ażeby wybrać najlepsze drewno opałowe do swoich potrzeb, istotne jest przemyślenie różnorakich rodzajów i sposobu ich spalania. Możesz odnaleźć drewno opałowe w większości sklepów lub możesz sprawdzić w lokalnym lesie, czy mają jakieś resztki drewna, które chcieliby sprzedać.

Istnieje wiele różnorakich rodzajów drewna opałowego i może być trudno zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ogólnie rzecz ujmując, drewno, które pali się najdłużej, będzie najskuteczniejsze w spalaniu. Jest natomiast kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze drewna opałowego. Przykładowo niektóre rodzaje drewna palą się powoli, jeżeli już są mokre albo wilgotne; inne mogą rozpocząć łatwiej, ale w końcu staną się trudniejsze do zapalenia ze względu na ich gęste węzły. Ponadto upewnij się, że wiesz, ile drewna opałowego może pomieścić Twój kominek, zanim kupisz dowolne polana!

Istnieją różnorodne rodzaje drewna opałowego, z których możesz wybierać w współzależności od rodzaju ognia, który zamierzasz stworzyć. Właściwie każdy rodzaj drewna opałowego ma swoje unikalne właściwości, dzięki czemu jest optymalny do spalania.

Na przykład twarde drewno, takie jak dąb lub klon, pali się bardzo wolno i pozostawia głęboki osad na kominie. Dzięki temu jest na prawdę często używany do kominków i palenisk. Ten rodzaj drewna opałowego najlepiej nadaje się do tworzenia ognia o niskiej intensywności.

Z drugiej strony sosna jest drewnem iglastym i szybko się pali. Nie pozostawia śladów, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w kominkach i paleniskach. Sosna także pali się goręcej, dzięki czemu dużo lepiej nadaje się do gotowania.

Jodła pali się najdłużej i najlepiej nadaje się do rozpalenia ognia o sporej intensywności w kominku albo w ognisku. Jodła pozostawia również najmniej resztek, więc jest właściwym wyborem dla tych, którzy chcą mieć czysty kominek lub ognisko każdorazowo, gdy z niego korzystają.

Wybór odpowiedniego drewna do kominka jest niezwykle ważny. Jeśli drewno ma większa kaloryczność to pali się dłużej. Dzięki temu rzadziej podchodzimy do kominka dołożyć kolejne warstwy drewna. Drewno o niskiej kaloryczności które spala się szybciej wykorzystuje się zazwyczaj jako rozpałkowe.

Zobacz: jak długo pali się buk.
Poszukujesz w sieci rzetelnych materiałów o tym jak długo pali się buk? Zapraszam serdecznie do lektury mojego materiału.

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz