Pellet – sklep

Jeżeli już w naszym domu jest system grzewczy, w którym stosuje się opał granulowany, taki jak pellet, to musimy pamiętać o tym, ażeby wybierać tylko produkty bardzo wysokiej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Trzeba pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy też kleju.
Wydajne materiały opałowe – co należy wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który charakteryzuje się również wysoką wydajnością, Dlatego tak chętnie stosowany jest w różnorakich piecach.

Powinno się natomiast pamiętać o tym, że powinien on pochodzić tylko ze przetestowanego źródła. Dlatego też warto skorzystać przykładowo ze sklepów internetowych, które we własnejej ofercie posiadają tylko opały najwyższej jakości pochodzące od sprawdzonego a także doświadczonego producenta. A dodatkowo, pellet powinien charakteryzować się także określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a więc wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą w głównej mierze poziomu wilgotności, niemniej jednak też zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeśli te parametry utrzymywane są na najlepszym niskim poziomie, to wówczas jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa wręcz znaczne powierzchnie. Warto mieć na uwadze też o tym, że w sytuacji pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z problemami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Polecam: pellet drzewny wrocław.

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz