Biuro aktuarialne – usługi

O ile potrzebujemy fachowej wyceny finansowej dla naszego przedsiębiorstwa, ponieważ pragniemy przykładowo wprowadzić zmiany w strategii podatkowej firmy, to z pewnością warto skontaktować się z doświadczonym biurem aktuarialnym, które oferuje usługi tj. wycena firmy. Warto być świadomym o tym, że korzystając z pomocy fachowców możemy liczyć na kompleksową oraz terminowo zrealizowaną usługę wyceny finansowej a także aktuarialnej.
Wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Na początku powinno się podkreślić, że biuro aktuarialne oferuje swoje usługi firmom, instytucjom, organizacjom, jak również spółkom.

Są to usługi, które dotyczą wyceny finansowej, jak także wyceny aktuarialnej całych przedsiębiorstw, ale też ich zorganizowanych części. Takie wyceny są potrzebne np przypadku toczącego się procesu upadłościowego, likwidacyjnego czy innego cywilnoprawnego. A dodatkowo, warto taką wycenę zlecić w sytuacji preferencje sprzedaży firmy albo również kupna firmy. Nie zapominajmy też o tym, że wycena aktuarialna obejmuje wycenę instrumentów finansowych, a zatem na przykład aktywów finansowych pożyczek czy obligacji korporacyjnych. Wycenie podlegają także znak towarowy, marka, jak również wartości niematerialne a także prawne, na przykład takie jak relacje z klientem czy również patenty posiadane przez dane przedsiębiorstwo. A przy tym, doświadczeni aktuariusze zajmują się również analizą oraz oceną projektów inwestycyjnych, a zatem na przykład restrukturyzacyjnych, rozwojowych, czy również modernizacyjnych. Warto zatem skorzystać z usług doświadczonych aktuariuszy.

Polecam: wycena przedsiębiorstwa.

Category: Finanse i bankowość

-

Dodaj komentarz