Pożyczka prywatna

O ile potrzebujemy szybko gotówki na dowolny cel, coraz częściej udajemy się do banku. Jednak uzyskanie kredytu albo innej formy wsparcia finansowego ze strony banku jest skomplikowane i wymaga spełnienia wielu formalności oraz wytycznych. Przede wszystkim instytucje bankowe skrupulatnie sprawdzają każdego klienta, weryfikując wpisy o jego zdolności kredytowej w różnorakich instytucjach.

Alternatywnym rozstrzygnięciem jest prywatna pożyczka, czy pożyczka udzielana przez prywatnego współudziałowca inwestycji, a zatem nie instytucję bankową czy pozabankową.
Na czym polega prywatna pożyczka?
Warto zacząć od tego, że prywatne pożyczki udzielane są przez prywatnych inwestorów, którzy wsparcia finansowego udzielają ze środków własnych. Zazwyczaj ubieganie się o taką pożyczkę nie wiąże się z gromadzeniem dokumentacji, jak również odbywa się przy minimum formalności. Co nie oznacza, że nie trzeba spełniać żadnych warunków. Zazwyczaj są to jednakże warunki podstawowe, tj. pełnoletność, obywatelstwo polskie a także ważny dokument tożsamości, który umożliwia na podpisanie ważnej umowy pożyczkowej. Warto dodać jednak, że bez względu na rodzaj pożyczki musimy uświadomić sobie, że jeśli zbyt pochopnie podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zadłużenia, to bardzo być może nie będziemy w stanie go terminowo spłacać, a to nieodzownie wiąże się z odsetkami karnymi, a dosłownie uruchomieniem windykacji. Właśnie dlatego jeżeli już interesuje nas prywatna pożyczka, musimy w sposób obiektywny oszacować swoje możliwości finansowe, by móc ją w terminie spłacić.

Sprawdź również informacje na stronie: pożyczka prywatna w Katowicach.

Category: Finanse i bankowość

-

Dodaj komentarz