Wycena przedsiębiorstwa

Jeżeli planujemy podział przedsiębiorstwa albo także fuzje spółek, to musimy być świadomym, że warto skorzystać z fachowej wyceny aktuarialnej, jaką oferuje biuro aktuarialne. Są to usługi realizowane jedynie przez fachowców, którzy mają bardzo duże doświadczenie, jak również dysponują odpowiednimi rozwiązaniami, które pozwalają na przygotowywanie raportów finansowych w krótkim czasie.
Dlaczego warto korzystać z usług biur aktuarialnych?
Przede wszystkim należy mieć świadomość, że profesjonalne wyceny finansowe a także aktuarialne są potrzebne w przypadku np wprowadzania nowej polityki podatkowej do firmy.

Tyczy się to również opracowania nowej koncepcji rozwojowej dla firmy, która uwzględnia różnego rodzaju plany modernizacyjne, restrukturyzacyjne czy inwestycyjne. Przy tym, usługi tj. wycena spółki są potrzebne w przypadku fuzji spółek. Warto pamiętać także o tym, że całość wyceny aktuarialnej a także finansowej może być przeprowadzona drogą elektroniczną, co a przy tym wpływa na szybkość realizacji usługi. Aktuariusze zajmują się również opracowaniem modeli rozwojowych oraz modernizacyjnych dla firm działających w różnych branżach, jak też oceną oraz analizą zaproponowanych zamiarów inwestycyjnych. W dodatku, wycena firmy czy spółki to nie jedyne usługi w tym zakresie, ponieważ wyceniane są także wartości niematerialne a także prawne, a więc np znak towarowy czy posiadane przez daną firmę patenty. Jak się zatem okazuje, firmy specjalizujące się w wycenach inwestycyjnych oraz aktuarialnych oferują swoim klientom szeroki wachlarz usług.

Zobacz: wycena aktuarialna.

Category: Finanse i bankowość

-

Dodaj komentarz