Atrakcyjne andrzejki

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu zostały one głównie okazją ku temu, żeby sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż lub kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie głównie dla młodych dziewcząt, którym za każdym razem marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu prawdopodobnie. Nie przeszkadzało to natomiast temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choćby w tym momencie obchodzi się je nieco całkiem inaczej.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji przeprowadza się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie podczas dyskoteki ukazują się powiązane z andrzejkami atrakcje. Dodatkowo lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed nierzadko zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset złotych. Ichniejszym cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on gwarantuje. Bo takie lokalowe andrzejki to nie wyłącznie tańce, niemniej jednak i dobre jedzenie. Na pewno na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, tylko ci, którzy mają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki w wielu przypadkach ograniczają się także do spotkań w gronie znajomych i też mogą być okazja do mile spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. Czasami z racji imienin Andrzeja przeprowadza się spotkania imieninowe.
Polecam: Wróżby Andrzejkowe.

Category: Inne

-

Dodaj komentarz