Deratyzacja – profesjonalne usługi

Deratyzacja- co warto mieć świadomość tego? Jest to zabieg, dzięki któremu usunięte zostają różnego rodzaju gryzonie, m.in szczury. Są niebezpieczeństwem dla ludzi, ze względu na to, że przenoszą róznorodne choroby zakaźne.

Zabieg ten oczywiście jest obowiązkiem posiadacza lub zarządcy budynku. Do zwalczania ich używa się metody biologiczne, chemiczne, fzyczne oraz mechaniczne. Można do nich zaliczyć: pułapki, karmniki a także chwytacze. Zależnie od rodzaju gryzonia, oraz od miejsca, w którym występuje- dobierana jest dobrze dopasowana do tego forma.
Co eliminuje dezynsekcja?
W głównej mierze jest to walka z rozmaite insektami, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Likwiduje się owady, ale także ich jaja a także larwy. Zabieg ten tworzy się w budynkach mieszkalnych, w zakładach pracy oraz na otwartym terenie. Dezynsekcje organizuje się w przede wszystkim ze względów sanitarnych a także gospodarczych. Identycznie, jak w przypadku deratyzacji stosuje się metod: fizycznych, mechanicznych, biologicznych, chemicznych. Można wyróżnić dezynsekcje ozonem, uszczelnianie budynku, oraz przeznaczenie różnego rodzaju opryskiwaczy. Do owadów, które są poddawane dezynsekcji zalicza się: prusaki, pluskwy, komary, karaluchy oraz wszy.
Dezynfekcja, czyli odkażanie
Jest to zabieg, który ma na celu zlikwidowanie chorobotwórczych wirusów i bakterii z naszego otoczenia. Odkażanie organizuje się na powierzchniach, które mogły ulec skażeniu różnego rodzaju mikroorganizmami m.in grzybami. pasożytami, wirusami. Ażeby dezynfekcja przebiegałą prawidłowo, prawie każde zlecenie jest traktowane jedostkowo, by dobrać odpowiednią metodę zwalczania bakterii. W przypadku odkażania używa się metody fizyczne, np: lampy UV, chemiczne, na przykład: ozonowanie oraz metody termiczno-chemiczne.

Zobacz również: dezynsekcja Konin.

Category: Inne

-

Dodaj komentarz