Duży wybór szczepów orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy wielu ludzi. Jest to dość łatwe w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam wiele radość oraz praktycznie co roku dobre zbiory. Orzech włoski na nieszczęście posiada jedną wadę, a mianowicie długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać dosłownie dziesięć lat. Warto jednak wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto wyszukać orzech włoski szczepiony, który doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Wysokiej jakości drzewko ze szkółki z całą pewnością sprawdzi się najlepiej i przez sporo lat będzie idealnie rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez fachowców cieszą się największą popularnością pomiędzy sadowników, którzy perfekcyjnie wiedzą, że są to zdecydowanie najlepsze drzewka. Bez wątpienia szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za swoje drzewka, natomiast będą to na pewno bardzo dobrze wydane środki finansowe. Jeżeli już chcecie posiadać za kilka lat własne własne, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów , a dodatkowo jest niesamowicie odporna na niskie temperatury , a dodatkowo szkodniki. Kupując tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową gwarancję, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze swoje orzechy. Na pewno wtedy wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat wcześniej swojego orzecha włoskiego.
Sprawdź tutaj: Orzech włoski szczepiony.

Category: Inne

-

Dodaj komentarz