Tenis ziemny

Jednym z najbardziej wymagających sportów na świecie jest tenis ziemny. Wymaga on nie tylko posiada realnie dobrej kondycji, ale również zasobnego portfela. Niestety, ale tenis ziemny jest dość drogim sportem, na co wpływa realnie wiele czynników.

Po pierwsze do tenisa ziemnego jest nam niezbędny profesjonalny sprzęt, czyli wysokiej jakości rakieta tenisowa. Raz zakupiona rakieta tenisowa powinna nam posłużyć przez kilkanaście miesięcy. Kobiety najczęściej o sporo dłużej posługują się rakietą tenisową, niż panowie, którzy mają tendencję do ich łamania z powodu użycia za dużej siły.
Kolejną kwestią jest naciąg tenisowy, który musi być regularnie wymieniany. Amatorzy grający dwa razy w tygodniu mogą sobie pozwolić na wymianę naciągu raz na dwa miesiące. Jeżeli natomiast myślicie o fachowej karierze tenisisty, to powinniście średnio raz na dwa tygodnie wymienić naciąg w waszej rakiecie. Nawet najlepszy naciąg tenisowy bardzo szybko ulega zużyciu, dlatego nie powinniście tego lekceważyć i starannie pilnować terminów konwersji naciągu. Co jakiś czas warto bez wątpienia zdecydować się na dodatkową obieg naciągu, o ile jesteście przed ważnym turniejem tenisowym. Każdy z waszych przeciwników na pewno będzie posiadał na rakiecie świeży naciąg, gdyż zdecydowanie ułatwi mu to grę. Na pewno wszakże sami nie raz zauważyliście, że nowa struna tenisowa zwiększa siłę oraz dodatkowo przede wszystkim prędkość uderzeniową piłeczki, co jest niesamowicie istotne przy grze w tenisa, aby szybko dostać punkty.
Sprawdź: marbello strings.

Category: Inne

-

Dodaj komentarz