Wózki inwalidzkie refundacja

Wózki inwalidzkie są bardzo drogie, niemniej jednak na szczęście NFZ refunduje coś takiego, zatem każda osoba, która potrzebuje takiego wózka, może złożyć stosowne dokumenty i w konsekwencji otrzymać dofinansowanie zakupu takiego wózka. Wózek inwalidzki potrafi kosztować dosłownie kilkadziesiąt tyś. złotych, więc standardowe jest, że niewiele kogo byłoby stać na to, ażeby taki wózek zakupić sobie własnymi siłami za własne środki finansowe.
Tym bardziej, jeżeli już chodzi o dziecko, bo wszak po jakimś czasie dziecięcy wózek należy przemienić na wózek dla osoby dorosłej i w takim wypadku normalne jest, że będzie należało wydać kolejne pieniądze.

Wózek inwalidzki elektryczny jest znacznie droższy od wózka manualnego, niemniej jednak za to z całą pewnością bardziej komfortowy i nie powinno się wkładać siły własnych rąk, ażeby taki wózek się poruszał do przodu. Natomiast im technologia stworzenia wózka jest bardziej zaawansowana, tym jego cena bardziej wzrasta. To przekłada się na konieczność dysponowania realnie bardzo wysoką sumą pieniędzy. Na szczęście państwo dba o takie kwestie i w takim przypadku można korzystać z możliwości pozyskania pieniędzy na zakup takiego wózka. Nie będzie to wcale takie trudne, bo takie środki finansowe dostaje się omal od ręki. Inwalidztwo wymagające jazdy wózkiem jest na tyle bardzo duże, że tutaj nie występuje tu problem z odmowami refundacji. Refundacja jest przyznawana w każdym przypadku. Zrefundowany będzie zarówno wózek inwalidzki dla dzieci, jak i ten dla osoby dorosłej. Kwota refundacji w takich sytuacjach sięga w znaczącej liczbie sytuacji wręcz 100% wartości takiego wózka.
Warto zobaczyć: wózek elektryczny .

Category: Inne

-

Dodaj komentarz