Zadośćuczynienie za wypadek

O ile doszło do wypadku drogowego albo komunikacyjnego, w wyniku czego straciliśmy bliską osobę, np dziecko, ojca czy członka najbliższej rodziny, to w zgodzie z przepisami prawa mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie a także rekompensatę za straty moralne. Odszkodowanie z oc sprawcy wypadku śmiertelnego powinno być wypłacane przez firmę ubezpieczeniową, w której sprawca takiego wypadku ma wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej.
Rekompensata za śmiertelny wypadek – co trzeba mieć świadomość tego?
Na samym początku należy zaznaczyć, że w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa najbliżsi ludzi, którzy zginęły w wyniku wypadków drogowych czy komunikacyjnych, lub także poniosły śmierć w wyniku błędu lekarskiego, mają prawo ubiegać się o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie z Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej sprawcy zdarzenia.

Co za tym idzie, obowiązek wypłaty stosownego odszkodowania oraz rekompensaty finansowej spoczywa na firmach ubezpieczeniowych sprawców zdarzeń. Na nieszczęście firmy ubezpieczeniowe coraz częściej uchylają się od tego obowiązku lub także zaniżają wartość należnego odszkodowania, w tak zaistniałej okoliczności warto korzystać z usług doświadczonych kancelarii prawnych, które specjalizują się w dochodzeniu odszkodowań. Odszkodowanie za śmierć dziecka czy rodzica powinno być adekwatne do poniesionych strat a także krzywd, oczywiście wycena tego nie jest celem łatwym, ale takie pieniądze mogą pomóc w poradzeniu sobie w tej trudnej sytuacji, ponieważ pozwolą na przykład na podjęcie terapii psychologicznej.

Więcej informacji na stronie: zadośćuczynienie za potrącenie na pasach.

Category: Inne

-

Dodaj komentarz