Jak działa PRTG Network Monitor

Coraz więcej firm szuka użytecznego rozwiązania, które pozwoli zwiększyć poziom bezpieczeństwa w firmie poprzez ciągłe monitorowanie sieci komputerowej. Należy pamiętać, że programy przeznaczone do monitorowania sieci powinny charakteryzować się głównie wysoką efektywnością, jak także prostą obsługą.
Program do monitorowania sieci – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Ze stuprocentową pewnością warto wybrać takie oprogramowanie, które wyróżnia się nie tylko i wyłącznie wysokim poziomem zabezpieczeń, niemniej jednak również funkcjonalnością, jak też intuicyjną obsługą.

Biorąc pod uwagę te aspekty, nie jest zaskoczeniem, że tak dużym zainteresowaniem cieszy się program PRTG Network Monitor. Jest to innowacyjne a także wydajne oprogramowanie, które przeznaczone jest do monitorowania sieci komputerowych. W praktyce oznacza to, że jest to program, który testuje całą infrastrukturę IT w danej firmie, a więc nie tylko i wyłącznie aplikacje, wykorzystywane w firmie programy czy serwery, ale też połączone z siecią urządzenia, takie jak telefony, komputery, czy drukarki. Monitorowane są także środowiska wirtualne, wszystko w celu wykrycia wszelkich nieprawidłowości. W przypadku wykrycia defektów czy nieprawidłowości w działaniu sieci komputerowej wysyłane są powiadomienia, na przykład w postaci wiadomości mailowej, ale również wiadomości tekstowej sms czy też inny typ powiadomień. Jak się zatem okazuje, program PRTG to innowacyjne, skuteczne rozwiązanie, które daje możliwość na weryfikowanie całej sieci komputerowej, a zatem zarówno urządzeń, jak również skryptów a także aplikacji.

Warto zobaczyć: monitorowanie sieci.

Category: Komputery i internet

-

Dodaj komentarz