Projektowanie stron internetowych

Znakomita strona internetowa to taka, która przyciąga użytkowników i na której spędzają oni więcej czasu. Nie sztuką jest zaprojektować stronę byle jaką.

Sztuką jest, aby strona ta była użyteczna i ażeby spełniała własne zadanie. Największą wielką zaletą strony www jest w każdym momencie efektywność. Co z tego, że będzie ona ładna, skoro nie będzie funkcjonalna? Projektowanie stron www wykonywane jest w chwili obecnej w sporej ilości firm. Posiadanie strony to coś całkowicie codziennego, dlatego także nie dziwi fakt, że popyt na te usługi jest bardzo duży.
Z uwagi na to, że tak jest, w całości zasadne wydaje się, że właściwie każdy, kto takie strony kreuje, powinien przykładać ogromną wagę do tego, ażeby jego dzieła były funkcjonalne. Na nieszczęście nie w każdej sytuacji tak jest. Tak więc w momencie, gdy klient chce powierzyć zaprojektowanie strony internetowej, powinien kłaść szczególny nacisk nie wyłącznie na jej design, nie wyłącznie na odpowiednią optymalizację, ale również na to, a może przede wszystkim na to, by ta strona spełniała własne zadanie. Jeżeli nawigacja po niej będzie utrudniona, jeżeli już niełatwo będzie odkryćodszukać niezbite zakładki czy użyteczności, to taka strona jest po prostu do niczego. Tworzenie stron www wymaga zaangażowania od strony praktycznej. Powinno sięWarto pamiętać o ścieżce eye tracking o linii zanurzenia na stronie www i o zasadach psychologicznych, jakie posiadają przeznaczenie w przypadku poruszania się po portalach internetowych. Projektowanie stron musi się opierać na sztywnych postanowieniach. Dopiero po ich spełnieniu można przejść do czegoś, w czym dopuszczalna jest pewna nutka innowacyjności, np. do grafiki czy dodatkowych użyteczności.
Zobacz również: projektowanie graficzne.

Category: Komputery i internet

-

Dodaj komentarz