Wybór programu POS

Prowadzenie własnego sklepu nie jest łatwe. Gdy zakładamy własną placówkę sprzedażową, powinniśmy spełnić wiele różnorakich wymagań oraz dodatkowo pamiętać o wielu kruczkach ustawowych.

W tym momencie dzięki temu możemy funkcjonować w pełni legalnie i nie narażać się na kary ze strony urzędu skarbowego albo innych instytucji. Bardzo istotne jest na jakim sprzęcie zliczamy zarobione pieniądze. Najczęściej wykorzystywana jest w tym celu zwyczajna kasa fiskalna, niemniej jednak istnieją także bardziej wyuzdane systemy o podobnym zastosowaniu. Jednym z nich jest system pos, który łączy zarówno kasę fiskalną, jak i schludny komputer, terminal kart płatniczych, jak i kilka innych urządzeń. Możemy wykonywać na nim wszystkie niezbędne operacje, jakie potrzebne są do prawidłowej obsługi klientów i wydawania im towaru. Program do dystrybucji detalicznej zapisuje wszystkie niezbędne dane, które są później ważne do rozliczeń ze skarbówką. Warto zaznaczyćpodkreślić, że takie systemy mają pełną homologację i ich wykorzystanie jest w stu procentach legalne.
Pomimo nieco wyższej ceny, wciąż należy wybrać tego typu system dystrybucji do naszego sklepu. Jeżeli już wybierzemy kupno lub wypożyczenie zwykłej kasy fiskalnej, to będziemy potrzebowali też innych urządzeń peryferyjnych, jak na przykład terminal do przyjmowania płatności kartami kredytowymi i debetowymi. Podłączenie go do kasy, skonfigurowanie całego systemu, to kolejna niepotrzebna strata czasu i koszty. Tymczasem oprogramowanie pos ma już zaimplementowane wszystkie te funkcje i radzi sobie z nimi perfekcyjnie. Należy pomyśleć o tym, ile z nich może być nam potrzebnych w miarę rozwoju naszego sklepu. Gdy przyjdzie czas, kiedy będziemy chcieli z nich korzystać, będziemy mogli po prostu je aktywować. W przypadku tradycyjnego systemu ze intuicyjnąprostą kasą fiskalną, każda kolejna funkcja to rozbudowa systemu o kolejne urządzenia wykonawcze. To jeszcze nie jest tak wielki problem, gorzej ze zgraniem wszystkiego tak, ażeby działało bez zakłóceń. Dlatego także systemy pos stały się tak popularne na naszym rynku.
Warto sprawdzić: program do sprzedaży detalicznej.

Category: Komputery i internet

-

Dodaj komentarz