Zarabianie dzięki blogowaniu

Niejedna osoba marzy o tym, aby gdzieś, kiedyś, w nieokresowej przyszłości założyć swojego bloga albo stronę www i posiadać swój własny ‘kawałek Internetu’. W wielu tych ludziach jest pragnienie podzielenia się swoją wiedzą z jakiejś dziedziny, swoim hobby, pokazania galerii fotografii czy amatorskich filmików, relacji z podróży i tym podobnych. Jednak kiedy coraz bardziej pasjonują się tym tematem i podejmują pierwsze próby założenia strony, okazuje się że to nie jest do końca tak proste jak mogłoby się wydawać.

W końcu inne strony, oglądane w internecie wydają się takie nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika… jednakże wyłącznie ich autorzy wiedzą, ile za tym prostym wyglądem kryje się linijek kodu wpisanych przez programistę. Dla osób które przeraża taka sposobność, pozostaje jeszcze założenie bloga online na darmowej platformie blogerskiej, z gotowym szablonem. A jeśli i taka metoda im nie odpowiada, mogą zawsze poprosić o pomoc specjalistę. Jednak samo założenie strony to jeszcze nie wszystko, nawet jeśli zapełniona jest interesującą, wartościową tekstem, musi być stosownie upowszechniona w sieci, tak by mogła dotrzeć do niej jak największa ilość osób – tutaj przydatne będzie pozycjonowanie, które też da się wykupić u fachowców, działających samotnie, lub w ramach agencji marketingowej. Dzięki temu później pisanie bloga online będzie mogło zamienić się w pracę, za sprawą uzyskiwanych z niego dochodów.
Rodzaje zarobków osiąganych z blogowania Osoby posiadające blogi internetowe, w większości przypadków nie ukrywają, że ich popularność i częste odwiedziny użytkowników, wiążą się z uzyskiwaniem przez nich pewnych wypłat. W Polsce może nie jest to jeszcze aż tak popularne zjawisko, jednak w Stanach Zjednoczonych lub zachodniej Europie mamy sporo przykładów blogerów – milionerów. No właśnie, niemniej jednak jak dochodzą oni do swoich fortun? Dochód uzyskiwany przez blogowanie można podzielić na 2 kategorie: bezpośredni i pośredni. O pierwszym możemy mówić wtedy, kiedy czytelnicy blogów sami płacą za coś, co na tej stronie się znajduje – przykładowo możliwość ściągnięcia jakiegoś pliku, dostęp do określonej wiedzy, kursu czy ebooka i tym podobne. Dochód pośredni to taki, który uzyskiwany jest przykładowo przez wyświetlanie reklam albo afiliację. Natomiast aby można było mówić o jakichkolwiek dochodach, trzeba się nastawić na wiele pracy i cierpliwości.

Ten artykuł powstał przy współpracy z sklad-tekstu.com.pl oraz przy wykorzystaniu wikipedia.org.

Category: Komputery i internet

-

Dodaj komentarz