Robienie sztucznych rzęs

Pomimo iż sztuczne rzęsy są bardzo popularne i coraz dodatkowo kobiet, zarówno młodych, jak i starszych, widujemy w takich rzeczach, to powinno się sobie zdawać sprawę z tego, że są oczywiste przeciwwskazania do noszenia takich rzeczy przede wszystkim sztuczne rzęsy nie są dla kobiet, które są chore na trichotillomanię.
Ta choroba polega na notorycznym wyrywaniu w osobie włosków i jeżeli już dziewczyna będzie miała sztuczne rzęsy, to będzie je wyrywała razem z naturalnymi. Drugim przeciwwskazaniem są wszelkiego rodzaju choroby oczu.

Jeżeli cierpisz na zaćmę, jaskrę albo jakieś alergię oczną, to takie rzeczy absolutnie nie są dla ciebie wskazane. Ostrożnym powinno się być także wówczas, gdy wykazujesz nadwrażliwość na klej. Wtedy rzęsy na pasku lub przyklejane na stałe kępki mogą powodować reakcja alergiczną. Odczyn może się pojawić w tej samej chwili albo po kilku dniach. Jeśli rzęsy będą kiepsko przyklejone i będą zbyt mocno odbijały się w powiekę, to podczas odrastania może to powodować problemy z oczami. Może się tak stać także wtedy, gdy twoje oczy nie są przystosowane do noszenia sztucznych rzęs lub gdy nie utrzymujesz dobrego poziomu higieny. Na nieszczęście sztuczne rzęsy nieprosto jest utrzymać w czystości i mogą się mnożyć tam bakterie , a oprócz tego drożdżaki i grzyby. Może również dojść do na mnożenia się pasożytów. Wtedy oczy zaczynają puchnąć i wyglądają dziwnie, jakbyś płakała. To 1szy sygnał do tego, że należy szybko takie rzęsy zdjąć i przemyć oczy specjalnym preparatem a w przyszłości używać krople do zaczerwienionych i spuchnięty oczu.
Warto zobaczyć: sztuczne rzęsy.

Category: Kosmetyki i moda

-

Dodaj komentarz