Galeria sztuki – rzeźby

Jeżeli już interesujemy się sztuką, a zatem np malarstwem czy rzeźbą, to na 100 procent powinny nas zainteresować rzeźby realizowane przez uznanych artystów, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Dlatego też dużą popularnością znawców oraz wielbicieli sztuki cieszy się Igor MITORAJ rzeźba.
Rzeźby – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że innowacyjne rzeźby spotykają się z bardzo dużą popularnością, nie tylko krytyków i innych artystów, niemniej jednak też ludzi, którzy interesują się sztuką.

Stąd też ogromne zainteresowanie wzbudza rzeźba Igor MITORAJ Asklepios. Jest to rzeźba wykonana techniką klasyczną w brązie, także z wykorzystaniem trawertynu. Rzeźba ma wielkość prawie że 50 cm. Należy zaznaczyć, że artysta odebrał gruntowne wykształcenie artystyczne, a jego prace powstawały z wykorzystaniem klasycznych technik rzeźbiarskich, a więc są to rzeźby wykonywane w kamieniu, jak też w brązie. Są to zarówno niewielkie rzeźby kameralne, niemniej jednak też większe o charakterze monumentalnym. W swoich pracach często odwołuje się do antyku. W dodatku, osoby zainteresowane rzeźbami tego artysty mogą zaznajomić się również z innymi pracami, a mianowicie takimi jak Igor MITORAJ Perseusz. Zdecydowanie warto na bieżąco śledzić galerie sztuki, które prezentują osobom zainteresowanym najnowsze prace czy także pracy już uznane. Ze stuprocentową pewnością będzie to gratka dla wszystkich wielbicieli sztuki, którzy pasjonują się przykładowo rzeźbą, która nawiązuje do okresu antyku, do zatem są to przykładowo prace realizowane w brązie.

Warto sprawdzić: Igor MITORAJ Asklepios.

Category: Kultura i sztuka

-

Dodaj komentarz