Pierwsza pomoc i BHP – szkolenie

Pracodawcy muszą zapewnić swoim pracownikom bezpieczne warunki pracy, a do tego niezbędne jest przeszkolenie każdego pracownika w zakresie bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Warto być świadomym o tym, że kurs bhp organizowany jest przez firmy, które mają do dyspozycji doświadczonych instruktorów prowadzących zajęcia praktyczne, ale też teoretyczne.
Pierwsza pomoc i BHP dla firmy – Co warto mieć świadomość tego?
Z pewnością w każdej firmie potrzebne będą profesjonalne szkolenia zarówno z zakresu pierwszej pomocy, jak też bezpieczeństwa oraz higieny pracy.

Warto wspomnieć o tym, że szkolenia z pierwszej pomocy dla firm to rozwiązanie nie tylko niezbędne ze względu na przepisy, ale też potrzebne do tego, by nasi pracownicy potrafili w trudnej sytuacji udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Taki kurs podzielony jest na różne bloki tematyczne, a zatem poznamy między innymi zagadnienia prawne dotyczące udzielania pierwszej pomocy, ale również umiejętności praktyczne dotyczące np oceny przytomności osoby poszkodowanej, czy również przetestowane techniki udrażniania dróg oddechowych a także sprawdzenia czynności życiowych. Przy tym, firmy zajmujące się szkoleniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy organizują również szkolenia z zakresu BHP. Jest to w głównej mierze szkolenie wstępne bhp, które dedykowane jest nowym pracownikom w danej firmie. W trakcie takiego szkolenia kursant poznaje między innymi zasady, według których musi postępować na terenie danego zakładu pracy. Są to też informacje dotyczące zagrożenia wypadkowego, jak także podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Źródło: Szkolenie pierwsza pomoc.

Category: Kursy i szkolenia

-

Dodaj komentarz