Opakowania – atrakcyjne i tradycyjne

Opakowanie produktu ma bardzo spore znaczenie. To ono w dużej liczbie przypadków odpowiada za to, czy konsument w ogóle po nie sięgnie. Choć opakowanie zazwyczaj ostatecznie i tak ląduje w koszu na śmieci, to kupujący bardzo w większości przypadków decydują się na takie produkty, które posiadają bardzie interesujące opakowania.

Dla nich opakowanie produktu posiada znaczenie estetyczne i jeżeli mogą, oni wybrać między takim codziennym, a wyjątkowym, to chcą oni to drugie. Takie sytuacje są tym bardziej ewidentne, jeśli takie produkty kupowane są na prezenty. Wówczas do ich opakowania przywiązuje się jeszcze większą uwagę i nadaje im się większe znaczenie.
Kiedy dokonują oni takich decyzji znaczenie posiada dla nich też etykieta produktu, bo dzięki takiej, posiadają oni szansę poznać jego zasadnicze właściwości. Jeżeli już będzie to produkt spożywczy – to na etykiecie będzie informacja o jego składzie, jeżeli już będzie to wyrób kosmetyczny, to oprócz składem, etykieta podaje też jego zasadnicze wykorzystanie i działanie. Oczywiście w przypadku kosmetyków nie wszystkie informacje znajdują się na etykiecie, bo nie ma nie wystarczającej ilości miejsca. Reszta, która musi być podana do treści kupującego, jest publikowana na załączonej ulotce. Tak jest nawetdosłownie wtedy, gdy wybiera się opakowania reklamowe. Takie najczęściej są charakterystyczne i wyjątkowe. I są dostępne w ograniczonych ilościach. Produkty, których opakowania są nieco inne, nie za każdym razem kosztują więcej. Czasami ichniejszym producenci celowo urozmaicają opakowania swoich towarów, bo dzięki temu zainteresowanie nimi jest większe. Dlatego kreacja opakowań jest na ten czas bardzo częstym zleceniem w agencjach kreatywnych. W wielu przypadkach jest to działanie, które sprzyja promocji i reklamie. Zdarza się, że tak nieduży zabieg, jaka jest zmiana opakowania, przynosi bardzo rewelacyjne rezultaty. Dlatego wielu producentów co jakiś czas odświeżają opakowania swoich towarów.
Warto zobaczyć: www.projektopakowania.creatino.eu.

Category: Marketing i reklama

-

Dodaj komentarz