Profesjonalne logo – ceny

Nie każda firma ma logo. Jego opracowanie w każdej sytuacji wiąże się z dodatkowymi kosztami, bo zadanie takie zazwyczaj zleca się specjalistom od reklamy.

Oni zajmują się projektowaniem logo. Im powierza się by stworzyli profesjonalne logo, którym dana firma będzie się posługiwać. Prace nad takimi schematami zazwyczaj przebiegają kilkuetapowo. Wstępem na pewno jest rozmowa z klientem i dokładne poznanie jego oczekiwań względem takiego projektu. W wielu przypadkach właściciele firm posiadają w tym kierunku sprecyzowane oczekiwania lub nie posiadają takich wcale. Preferują posiadać miłe dla oka, ciekawe i charakterystyczne logo. I tyle w tej kwestii posiadają do powiedzenia.
Jednak dosłownie w takich przypadkach rozmowa z klientem musi się odbyć. Podczas takiej projektant logo musi dowiedzieć się na czym polega specyfika działania danej firmy, jakie są jej priorytety i czy kieruje się w swoim działaniu. To wszystko jest niezbędne, aby wytworzyć świetny projekt logo. Podczas takiej rozmowy zwykle ustala się kolorystyczne, jaka w logo zostanie zastosowana, bo częstokroć klienci mają w tym względzie określone wymagania. Po takim wywiadzie można przejść do opracowywania projektu logo. Jeżeli już pod uwagę brane są tanie projekty logo, to klient zazwyczaj dostaje kilka propozycji, jeżeli już logo posiada kosztować więcej to ilość propozycji jest większa. Zwykle natomiast już kilka propozycji wystarczy, by wybrać to logo, które będzie najlepiej właściwe. O ile takie uda się ustalić, to podlega ono dopracowaniu, jeżeli już jest to konieczne. Niekiedy udaje się utworzyć taki projekt, który będzie rewelacyjny już na etapie prezentowania. Wtedy praca nad logo zostaje zakończona przedtem, a zadowolony klient posiada logo o jakim marzył. Takie umieszcza na wszelkich swoich produktach i dokumentach. Jest ono jego znakiem firmowym, który zwykle jest rejestrowany.
Warto sprawdzić: www.projektlogo.eu.

Category: Marketing i reklama

-

Dodaj komentarz