Holter ekg

Nie ulega wątpliwości, że właściwie każdy gabinet kardiologiczny powinien być wyposażony przede wszystkim w fachowy sprzęt, zarówno diagnostyczny jak również zabiegowy. Holter ekg to podstawowe urządzenie wykorzystywane w diagnostyce w kardiologii, które umożliwia na monitorowanie czynności elektrycznej mięśnia sercowego w okresie przynajmniej 24 godzin, najczęściej jednak takie badanie jest przeprowadzane przez kilka dni, aby kardiolog zabrał jak najwięcej cennych informacji.
Holtery do ekg – co warto mieć świadomość tego?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że w sklepach medycznych znajdziemy bogaty wybór sprzętu przeznaczonego w głównej mierze do diagnostyki kardiologicznej, a zatem urządzenia cieszące się ogromnym zainteresowaniem tj. holter ASPEL.

Należy podkreślić, że jest to sprzęt medyczny który pozwala na wykonanie priorytetowych analiz EKG w bardzo krótkim czasie, przy tym umożliwia również przeprowadzenie analiz zaawansowanych, które dotyczą przykładowo analizy pracy rozrusznika serca. Jest to urządzenie, które daje możliwość również analizowanie arytmii, która może mieć zarówno podłoże komorowe, jak również nadkomorowe. Przy tym kardiolog ma dostęp do zapisu EKG niezwłocznie po wykonaniu analizy. Warto być świadomym o tym, że jest to urządzenie, które składa się z różnych podzespołów, w głównej mierze takich jak rejestrator holtera ASPEL. Jest to również bateria alkaliczna, elektrody jednorazowe, oprogramowanie z kluczem zabezpieczającym. W dodatku można zamówić także urządzenie z wyposażeniem dodatkowym.

Więcej informacji: holter ASPEL.

Category: Medycyna i uroda

-

Dodaj komentarz