Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z skutkiem jojo, które na zmian chudną i tyją. Drogerie kompletne są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie zawsze natomiast są one efektywne. Jeśli systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, trzeba rozpocząć kompleksową pielęgnację, która umożliwi jak najmocniej je rozjaśnić – nie w każdej chwili możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, niemniej jednak głównie wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się lepiej. Regularnie wykonywany może w dużym stopniu rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Kolejnym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam albo krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie sprawdza się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i koryguje jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie w znacznym stopniu zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to głównie wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, żeby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Należy pamiętać, że dobrze dopasowana pielęgnacja zadziała jedynie wówczas, kiedy będzie stosowana regularnie. Najlepszy dosłownie kosmetyk nie zdziała cudów, gdy będzie używany wyłącznie raz na jakiś czas.

Zobacz również: cera.

Category: Medycyna i uroda

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz