Regeneracja tkanek – tlenoterapia

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużą popularnością, zarówno w gronie osób, które zmagają się z ciężkimi chorobami oraz urazami, jak też osób, które pragną poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Powinno się podkreślić, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a starannie tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru.
Jakie użycie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od wielu lat, używa się takie terapie między innymi w sytuacji osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ wykorzystanie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran a także regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Należy jednak zaznaczyć, że normobaria Łódź to także skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się między innymi na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. Ponadto, tlenoterapia ma również korzystny wpływ na schorzenia takie jak zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, zmniejsza opuchlizny po urazach, redukuje stany zapalne, jak również pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych oraz komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Zobacz więcej: normobaria łódzkie.

Category: Medycyna i uroda

-

Dodaj komentarz