Rehabilitacja i sprzęt dla niepełnosprawnych

Urządzenia wspomagające dla osób niepełnosprawnych to produkty, które są wytwarzane jedynie w celu łagodzenia trwałego upośledzenia fizycznego albo psychicznego. Może to być przykładowo. wózek inwalidzki albo chodzik.

Pacjenci o ograniczonej sprawności ruchowej mogą potrzebować pomocy w przeniesieniu.
Przenoszenie osoby niepełnosprawnej to technika oparta na naturalnym wzorcu ruchu. Pacjent jest aktywowany na tyle, na ile to możliwe. Dzięki zastosowaniu podnośników osobowych obciążenie osoby pomagającej jest zredukowane do minimum. Aby uniknąć obrażeń personelu pielęgniarskiego i opiekunów, należy korzystać z pomocy urządzeń takich jak podnośniki osobowe transportowo-kąpielowe. Sprzęt dla osób niepełnosprawnych znacząco łagodzi trwałe skutki niepełnosprawności a także ułatwia życie codzienne.
Łazienka to jedna z najważniejszych przestrzeni, w których bezpieczeństwo musi być zachowane. Dla osoby niepełnosprawnej lub osoby starszej o ograniczonej mobilności, łazienka może być jednym z największych wyzwań. W pewnych sytuacjach wystarczy zamontować podwyższenie do toalety, krzesło do siedzenia lub uchwyt jako zabezpieczenie ściany, by łazienka była wyposażona stosownie dla niepełnosprawnego. Dzięki wózkom toaletowo – prysznicowym można zabezpieczyć się podczas korzystania z prysznica. Wózki można umieścić w dostosowanej kabinie prysznicowej, ale istotne jest, aby wybrać model, który jest mobilny i nie wymaga instalacji. Ustabilizowane krzesło prysznicowe i toaletowe, które jest proste i bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i osoby pomagającej i stanowi użyteczny sprzęt w życiu normalnym.

Polecam: krzesła ewakuacyjne.

Category: Medycyna i uroda

-

Dodaj komentarz