Techniki manualne – masaże

Rehabilitacja jest ważnym elementem powrotu do pełnego zdrowia przykładowo po przebytych urazach albo istotnych operacjach. Powinno się pamiętać o tym, że rehabilitacja szczecin gwarantuje kompleksowe badanie oraz leczenie dolegliwości przykładowo związanych ze stawami czy kręgosłupem.
Rehabilitacja – co powinno się wiedzieć?
Rehabilitacja potrzebna jest w dużej liczbie przypadków, tyczy się to nie tylko i wyłącznie urazów takich jak zwichnięcia, skręcenia, czy złamania, ale też wykorzystuje się ją u pacjentów zmagających się z poważnymi chorobami, na przykład takimi jak zwyrodnienie stawów czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Nie ulega wątpliwości, że masaże lecznicze są wskazane u pacjentów, którzy mają kłopoty z ruchomością stawów. W pierwszym etapie realizowane są odpowiednie badania diagnostyczne, które obejmują między innymi testy mięśniowe, jak także ocenę ruchomości. Niekiedy potrzebne są jeszcze dodatkowe badania takie jak rezonans magnetyczny czy USG. Na podstawie tych wyników dobierana jest indywidualna terapia, która składa się z takich metod, które mają szansę dać pacjentowi najwięcej korzyści w najkrótszym czasie. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto wybierać taki gabinet masażu szczecin, który oferuje swoim pacjentom kompleksowe usługi, obejmujące między innymi drenaż limfatyczny, masaż leczniczy, jak także masaż relaksujący czy masaż twarzy. Odpowiednio dobrana terapia rehabilitacyjna daje możliwość wyeliminować między innymi schorzenia ortopedyczne, jak także z dobrym skutkiem leczyć bóle kręgosłupa czy rwy kulszowej. Przy tym, rehabilitacja wskazana jest też po leczeniu operacyjnym.

Zobacz także: masaż Kobido.

Category: Medycyna i uroda

-

Dodaj komentarz