Apteczka do samochodu DIN13164

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa drogowego kierowcy aut osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, pamiętajmy jednak, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku albo innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy konieczne są odpowiednie środki, a zatem warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie samochodu, takie jak apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co trzeba wiedzieć?
Na 100 procent warto posiadać apteczką samochodową, która pozwala nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto pamiętać jednak o tym, że jeżeli nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że na rynku znajdziemy różnorodne apteczki, np takie jak apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która stworzona jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje wiele miejsca, a równocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, tj. plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest także sam kompres na rany czy dwie chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to także nożyczki, jak także bardzo potrzebna instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Jak się zatem okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny szczegół wyposażenia każdego auta, jeżeli pragniemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Zobacz więcej: apteczka samochodowa.

Category: Motoryzacja

-

Dodaj komentarz