Filtr dpf

Aktualnie każdy samochód wyposażony w silnik diesla ma obowiązek stosowania filtrów dpf. Filtr dpf, czyli filtr cząsteczek stałych jest montowany w układzie wydechowym naszego pojazdu. Filtr usuwa szkodliwe związki chemiczne z gazów spalinowych a także wypala trujące cząsteczki wewnątrz filtra.

Niestety, filtr dpf na prawdę bardzo często się zapycha, co może powodować między innymi spadek mocy silnika. Innymi objawami zabrudzonego filtra są problemy z rozpędzeniem samochodu czy dyskomfort podczas prowadzenia pojazdu. Zapchany filtr zabiera dużo mocy i zmniejsza osiągi. O ile filtr nie jest w krytycznym stanie napełnienia, można udać się na krótką trasę na autostradzie czy drodze ekspresowej. Zazwyczaj jednakże kierowcy zauważają problem zbyt późno i trzeba poddać filtr cząsteczek stałych regeneracji. polega ona na wypalaniu zanieczyszczeń z filtra w bardzo wysokiej temperaturze. Niektórzy kierowcy decydują się na usunięcie filtra, co może przysporzyć nam problemów. Wycięcie silnika jest skomplikowaną procedurą i konieczna jest zmiana oprogramowania. Wymontowanie filtra jest możliwe, niemniej jednak niesie ze sobą spore konsekwencję. Za brak filtra samochód może nie przejść przeglądu technicznego, a w trakcie sprawdzeniu policyjnej możemy zapłacić wysoki mandat.
Po usunięciu filtra lub po regeneracji może być konieczny demontaż dpf. Ponowne zamontowanie filtra powinno odbywać się przez specjalistów. Niewątpliwie montaż filtra i późniejsza regeneracja jest bardziej opłacalna w zestawieniu z wysokością ceny mandatu za brak filtra.

Źródło informacji: demontaż dpf łódź.

Category: Motoryzacja

-

Dodaj komentarz