Łańcuchy na koła – jakie są ich rodzaje?

Pośród wielu elementów wyposażenia samochodowego, łańcuchy na koła na prawdę bardzo często są traktowana po macoszemu, gdyż większość kierowców uważa, że jest to detal zbędny. Tymczasem łańcuch na koła to rozwiązanie, które może być wręcz obowiązkowe, gdyż w Polsce trzeba go zakładać na wielu należycie oznaczonych drogach górskich, gdyż zimą są one bardzo ośnieżone i oblodzone.
Łańcuchy na kołach mogą posiadać różną formę.

Chociaż najczęściej myśli się w ich przypadku o najpopularniejszych łańcuchach metalowych, w dystrybucji są dostępne też opaski antypoślizgowe na koła zrealizowane z metalu, a także łańcuchy tekstylne. To, jak założyć łańcuchy na koła, zależy od ich rodzaju. A przy tym trzeba wiedzieć również przed ich zakupem, jaki jest rozmiar opon i model samochodu. A dodatkowo powinno się posiadać się na baczności, gdyż w niektórych modelach samochodów nie pozwala na ich stosowanie producent.
Łańcuchy samochodowe to detal wyposażenia odpowiedzialny za bezpieczeństwo w bardzo skomplikowanych warunkach, dlatego też muszą one być bardzo trwałe. Są one produktem, który wymienia się często dopiero po latach, dlatego warto wybrać najlepszej jakości certyfikowane łańcuchy śniegowe posiadające stosowne atesty. Wyłącznie takie produkty zapewnią najwyższą jakość i bezpieczeństwo.
Warto też pamiętać o najbardziej istotnej zasadzie, o której mogą nie mieć świadomość tego kierowcy, którzy pierwszy raz będą używać to wyposażenie. Z łańcuchami na kołach nie powinno jeździć się bowiem szybko. Nie przekracza się w nich szybkości 50 km/h co jest typową prędkością w trudnych ustaleniach, w jakich się ich wykorzystuje.

Dodatkowe informacje: łańcuchy samochodowe.

Category: Motoryzacja

-

Dodaj komentarz