Przegląd techniczny

Na nieszczęście w ostatnim czasie wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do auta. Również za przegląd okresowy zapłacimy nieprzy tym.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny auta przygotowujemy corocznie.

Także nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Wyłącznie z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne auta ma stały charakter i określają to bieżące przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd auta osobowego wynosi 98 zł. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. Podczas przeglądu należy także uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości mniej więcej 3 pln. Ale, jeżeli już nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ powinno się także przeprowadzić badanie techniczne butli. Zatem za przegląd samochodu z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił ważne badanie techniczne to na stacji sprawdzeniu samochodów można go utworzyć wręcz po terminie. Jeżeli termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wówczas cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja kontroli aut może doliczyć dodatkowe koszta, które są już uzależnione od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny samochodu. Warto więc pilnować tego terminu, aby nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej więc ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Źródło informacji: myjnia samoobsługowa.

Category: Motoryzacja

-

Dodaj komentarz