Księgarnia internetowa

O ile kupujemy na prawdę dużo książek dla siebie czy dla znajomych, to na 100 procent warto korzystać z rozwiązania, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność, a mianowicie z wersji cyfrowych książek. Są to ebooki do pobrania, które będziemy mogli kupić w księgarniach internetowych, które poza e-książek mają również audiobooki, a zatem przykładowo audiobooki na CD, które możemy sobie odtwarzać w samochodzie.
Ebooki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy niezwykle ciekawy nas tytuł dostępny jest w wersji cyfrowej, a więc postaci ebooka.

Dodatkowo, powinniśmy również zwrócić uwagę, w jakiej wersji jest dostępna e-książka, ponieważ e-książki występują w różnych formatach. Do najpopularniejszych zaliczają się ebooki epub i mobi. Książki dostępne w tych w formatach mogą być odtwarzane właściwie na wszystkich urządzeniach, a zatem zarówno na smartfonach, laptopach, tabletach, komputerach stacjonarnych, jak również czytnikach. Najpopularniejsze są czytniki kindle, które współpracują z formatem mobi. Ten format może być odtwarzany na innych urządzeniach, niemniej jednak wtedy będziemy musieli pobrać aplikację zewnętrzną. Książki dostępne są też w wersji PDF, jednak jest to najmniej popularny format, który testuje się w przypadku publikacji bardziej złożonych, które odtwarzane są na tabletach czy laptopach. Do najpopularniejszych księgarni internetowych z szerokim wyborem książek w wersji cyfrowej a także audiobooków należy zaliczyć księgarnię ebuka. Ze stuprocentową pewnością uda nam się wybrać tytuł, który przypadnie nam do gustu.

Sprawdź również informacje na stronie: ebooki dla dzieci.

Category: Rozrywka i wypoczynek

-

Dodaj komentarz