Odzież dla biegacza

W przeddzień sylwestra i towarzyszących mu postanowień noworocznych, obfitujących w solenne przyrzeczenia niepalenia , a ponadto prowadzenia zdrowego trybu życia, kilka osób zwróci swoje zatroskane stanem zdrowia oblicza ku bieganiu. Popularne, modne a do tego nie wymagające wielkich nakładów inwestycyjnych i wymyślnego sprzętu .

Jedyne czego potrzeba świeżo upieczonemu joggerowi to: czas, buty i odzież do biegania. Sprawa niby prosta, a jednak….
Wokół tematu obuwia do biegania narosło kilka mitów chętnie powielanych na portalach internetowych poświęconych bieganiu, a wręcz w prasie branżowej. Są takie które „kształtują” pupę, takie których membrany chronią przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, te dla stopy pronującej i suponującej oraz dodatkowo takie z „agresywną podeszwą”. Ceny ? Rozpoczynają się od 30- 40 złotych w popularnych sieciówkach sportowych, a dochodzą do kilku tysięcy pln. Na forach internetowych poświęconych bieganiu aż roi się od opinii znawców, którzy udowadniają, że jedynie ten a nie inny model i firma pozwolą młodemu entuzjaście biegania poczuć magię tego sportu i rozwinąć skrzydła.
Jakie więc powinny być? Tanie, drogie, posiadające tysiące funkcji? Sznurowane, na rzepy ? Odpowiedź jest prosta- buty do biegania powinny być komfortowe! Przy bieganiu amatorskim naprawdę nie posiada znaczenia czy podeszwa ma podwójną gęstość a innowacyjny system sznurowania szczelnie otula stopę. Owszem, okaże się to istotne przy treningach zawodowych, niemniej jednak do tego od sylwestrowych przyrzeczeń jeszcze daleka droga.
Źródło: Świat biegacza.

Category: Sport i turystyka

-

Dodaj komentarz