Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Zdecydowana większość innowacyjnych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do spersonalizowanych maszyn coraz większe ekrany, a w jaki sposób wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a też związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona sprawia szybsze bicie serca posiadacza. W szczególności, gdy upadnie wyświetlaczem do dołu. Najczęściej, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu , a dodatkowo awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie oznacza, że aparat nie nadaje się już do użytku i trzeba go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją inni ludzie zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ichniejszym usługi są dostępne praktycznie w każdym mieście. Nie będzie także kłopotu, kiedy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety w większości przypadków dotyk jest połączony wprost z ekranem, przez co koszty naprawy w ten metodę rosną. Jest to celowy zabieg producentów, aby serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto mieć na uwadze, że w wielu wypadkach, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek w każdej chwili ma możliwość uszkodzić także obudowę. W tym wszystkim zmiana obudowy smartfona, być może jest rzeczą prostą , a ponadto najmniej problemową.

W jaki sposób zatem widzimy, w takich przypadkach posiadamy możliwość złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie wciąż cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej treści: dotyk nie reaguje.

Category: Technologie

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz