Tworzenie stron www

Samodzielne projektowanie stron internetowych nie jest prostym celem i wymaga nie tylko adekwatnej wiedzy, ale również dużego doświadczenia w tej kategorii. O ile strona ma spełniać wszystkie oczekiwania i odpowiadać obowiązującym trendom, lepiej zdać się na pomoc specjalistów. Firma, która się tego podejmie, powinna zacząć pracę od dokładnego analizowania profilu działalności własnego klienta.

Dzięki temu uzyska informacje, kto ma być podstawowym odbiorcą tworzonej witryny, jakie treści powinny się na niej wyszukać i jaki detal kampanii reklamowej ma stanowić.
Po uzyskaniu tych danych można przystąpić do sporządzenia wstępnego projektu, na sam początek na papierze, rozpisanego na poszczególne etapy prac i uwzględniającego wszystkie wymagania klienta. Następnym krokiem, jaki obejmuje projektowanie stron www, jest zbudowanie jej projektu graficznego, co z kolei wymaga dużych zdolności plastycznych i umiejętności obsługi kodu takiego jak Photoshop. Gotowy projekt trafia do zespołu zajmującego się kodowaniem, a poszczególne jego części zostają połączone w jedną funkcjonalną ogół. Kod źródłowy witryny powstaje w języku HTML 5, z dodatkiem kodów odpowiadających w głównej mierze za formularze kontaktowe czy animowane menu, pisanych w PHP i JavaScript.
Cały proces kończy się dokładnym przetestowaniem witryny, wyeliminowaniem wszystkim znalezionych błędów i kiedy działa ona bez zarzutu, to projektowanie stron internetowych można uznać za zakończone. Jednak wręcz najlepiej utworzona strona nie będzie widoczna w internecie wśród wielu jej podobnych, trzeba zatem przeprowadzić je pozycjonowanie. Dzięki temu zyska pożądaną przez jej właścicieli popularność i wzrost liczby odwiedzin. W sytuacji stron firmowych przekłada się to niemalże w sposób automatyczny na znaczne zyski z oferowanych ich pośrednictwem produktów albo usług.

Category: Uncategorized

-

Dodaj komentarz