Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta ma kilka zalet. To co ją przede wszystkim odróżnia, to metodę montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich jak szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Poza tym montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez wykorzystania prądu. Skraca to znacznie czas pracy , a dodatkowo redukuje koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się także ryzyko korozji kanału w przypadku zgrzania szpilki do kanału.

Następną jedyną w swoim stylu cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten sprawia że mata jest mocna i sprężysta. Posiada on również wpływ na to, że mata nie zmienia osobistej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są idealnym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie poza właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas zaprojektowania i estetykę izolacji.

Rockwool opracował też katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie ocenić koszt i czas wytworzania izolacji. Poza tym firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny dobór grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.

Category: Budownictwo i architektura

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz