Piękna trawa

Ładne ogrody z połaciami zielonej trawy..

Zielone boiska z nawierzchnią lśniącą po deszczu. Taki widok cieszy oko nie wyłącznie wykwalifikowanego ogrodnika, niemniej jednak i każdego fana natury. Na nieszczęście nie każda nawierzchnia sprzyja założeniu i uprawie naturalnego trawnika. W takim przypadku pojawia się opcja alternatywna, jaką jest możliwość zakupu sztucznej trawy. Odpowiednio odpowiednia nawierzchnia nie będzie niczym różnić się od trawy naturalnej i przede wszystkim nie wymaga poświęcania wielu godzin na przycinanie, nawożenie i podlewanie. Kwestią oczywistą jest odpowiednie przygotowanie terenu- wiąże się ono z wysypaniem podłoża piaskiem oraz drobnym kruszywem, wykonaniem tzw. korytek odprowadzających wodę, a niekiedy polecam też położyć specjalną piankę. Po takich czynnościach śmiało możemy rozkładać zakupioną trawę.
Sztuczna trawa odznacza się przede wszystkim odpornością na czynniki atmosferyczne. Pomimo upływającego czasu, opadów deszczu, śniegu i ostrych promieni słonecznych trawa zachowa swój pierwotny kolor i przez wiele sezonów będzie cieszyć oko właścicieli. Prócz wykorzystania w ogrodach, przydomowych placach zabaw czy dowolnie wybranych miejscach, sztuczna trawa co raz częściej znajduje swe miejsce na balkonach i tarasach. Takie rozwiązanie znajduje grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jeśli natomiast zależy nam na oryginalnym wyglądzie tarasu jest to strzał w dziesiątkę. Rzeczą oczywistą jest, że należałoby o taką nawierzchnię należycie dbać, przede wszystkim w okresie jesiennym usuwać z niej zeschłe liście, a zimą zalegający śnieg. Oprócz tym nie wymaga wyżej wspomnianych prac ogrodniczych, jest odporna na blaknięcie, czy czynniki mechaniczne. śmiało możemy ustawiać na niej ogrodowe meble, donice z roślinami itp.
Sztuczną trawę możemy kupić zarówno w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jak i sklepach internetowych, decydując się na rodzaj oraz dodatkowo wymiary dopasowane do naszych wymagań.
Zobacz również: sztuczna trawa do ogródka.

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz