Rośliny ozdobne do każdego ogrodu – hortensje

Urządzanie ogrodu to prawdziwa radość. Powinno się natomiast wybrać do niego odpowiednie rośliny, które go nie tylko i wyłącznie upiększą, ale też dobrze będą sobie radziły w warunkach glebowych. Hortensje ogrodowe są roślinami, które bardzo dobrze sobie radzą w różnych warunkach, choćby najbardziej doceniają żyzną glebę oraz stanowiska nasłonecznione.

Są jedną z najczęściej wybieranych roślin do ogrodów. Jest to zasługa walorów estetycznych, jak także dość łatwej uprawy. Warto mieć na uwadze jednakże, że wręcz hortensje wymagają stosowania pewnych zasad pielęgnacji. W związku z tym najlepiej się z nimi zaznajomić i pilnie ich przestrzegać, aby prezentowały się jak najlepiej w naszym ogrodzie.
Jakie hortensje wybrać do ogrodu?
Bardzo interesującą odmianą jest Hortensja Phantom, która osiąga do 3 metrów wysokości. Poprzez odpowiednie cięcie może być uformowana w krzew lub nawet drzewko. Kwitnąć zaczyna już w połowie lipca, a kwiaty utrzymują się na krzewie aż do pierwszych przymrozków. Hortensja Bobo pojawiła się w Europie stosunkowo ostatnio, niemniej jednak w tak niedługim czasie już zdążyła podbić serca wszystkich wielbicieli ogrodnictwa. Cechą jedyną w swoim rodzaju tej odmiany są kwiaty, które przypominają płomienie. Podczas kwitnienia ich kolor zmienia się z białego na różowy. Pędy tej odmiany są bardzo silne, ponieważ utrzymują kwiaty i nie uginają się pod ich ciężarem. Hortensja Moonlight odróżnia się kwiatostanem o imponujących rozmiarach. Kwiaty na początku kwitnienia posiadają barwę białą, jednakże wraz z upływem czasu ciemnieją do koloru różowego.

Zobacz również: Hortensja Phantom.

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz