Wkłady kominkowe i biokominki

Coraz więcej osób woli cieszyć się ciepłem bijącym od płomieni ognia w kominku. Na rynku Istnieje sporo dostępnych rozwiązań, zarówno dla domów jak i mieszkań. Ostatnio szczególną popularnością cieszą się biokominki.

Jest to rodzaj ekologicznych kominków, w których stosuje się specjalne paliwo. Ogromną dobrą cechą kominków ekologicznych jest brak dymu a także bardzo łatwy montaż, który nie wymaga połączenia z szybem wentylacyjnym. W związku z tym biokominki można używać w mieszkaniach. Dużym zainteresowaniem cieszą się piece wolnostojące, które można przemieszczać w dowolne miejsce.
Kominki – co jeszcze należy wiedzieć na ich temat?
Aby móc cieszyć się ogniem z kominka, niezbędny jest wkład kominkowy. Wkłady kominkowe najczęściej są żeliwne lub stalowe. Dostępne są także wkłady wodne, które umożliwiają podłączenie do systemu ogrzewania mieszkania albo domu. Wkłady do kominów mają kształt paleniska i muszą być podłączone do systemu kominowego, czyli do wylotu spalin. Jeśli nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do wylotu spalin, wtedy możemy zastosować kominki elektryczne. Są to kominki, które imitują płomienie, do złudzenia przypominając prawdziwy ogień. Z całą pewnością przypadną do gustu wielbicielom kominków, którzy nie mogą korzystać już z tradycyjnych rozwiązań. Złudzenie ognia w kominkach elektrycznych wytwarzane jest dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, w głównej mierze mgły wodnej, ultradźwięków oraz diod LED. Choć kominki elektryczne pełnią w domu przede wszystkim funkcję dekoracyjną, to także wytwarzają ciepło.

Źródło: wkłady kominkowe.

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz