Żywopłot z graby – zalety

Nie ulega wątpliwości, że praktycznym, jak też ładnym wyjściem są żywopłoty, które odgradzają nas przykładowo od ruchliwej ulicy czy również sąsiada. Żywopłot z grabu to coraz bardziej popularne rozwiązanie, ponieważ jest to taki gatunek drzewa liściastego, który wyróżnia się między innymi niewielkimi wymaganiami, dlatego sprawdzi się w różnym terenie.
Co warto wiedzieć na temat żywopłotu z grabu?
Na początku trzeba zaznaczyć, że grab bardzo dobrze znosi suszę, niemniej jednak też bardzo dobrze rozwija się w ustaleniach zacienienia, dlatego może być z powodzeniem stosowany jako roślina do stworzenia żywopłotów na różnorakich terenach.

Żywopłot z grabu dzięki niewielkim wymaganiom sprawdzi się zarówno w przydomowych ogrodach, jak także na działkach. Pamiętajmy o tym, że warto obsługiwać do żywopłotów takie gatunki roślin, które są w stanie tworzyć monolityczne zwarte struktury. Dlatego też w tej roli świetnie sprawdza się grab pospolity, który w dodatku nie gubi wszystkich liśćmi na zimę, co jest oczywiście dodatkową wielką zaletą. Pamiętajmy jednak o tym, że sadzenie trzeba odbywać w właściwym terminie, a żywopłot powinien być w prawidłowy sposób pielęgnowany, choćby nie jest to zadanie specjalnie wymagające. Żywopłot z grabu jest również prosty do formowania, dlatego świetnie prezentuje się np przed domem. Jeżeli już zatem szukamy takich praktycznych a także łatwych w pielęgnacji rozwiązań, niewątpliwie warto zdecydować się na żywopłot, do wykonania którego używa się na przykład grab pospolity. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością będziemy zadowoleni z efektu.

Źródło: Żywopłot z grabu

Category: Dom i ogród

-

Dodaj komentarz