Kuoka krótkoogonowa

Jeśli szukamy wiarygodnych a także sprawdzonych informacji na temat różnorakich pobudzających ciekawość gatunków zwierząt, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto odwiedzić stronę www, gdzie znajdziemy sumiennie przygotowane artykuły. Niedawno ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię oraz znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto mieć świadomość tego na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku trzeba wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest w głównej mierze obecnością rosnącej liczbie memów i zdjęć tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Należy zaznaczyć, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem identycznie jak kangury. Jednakże w przeciwieństwie do kangurów odznacza się niewielkimi rozmiarami, waży mniej więcej 3 kg. Cechą jedyną w swoim rodzaju tego zwierzęcia jest krótki ogon. Musimy posiadać natomiast świadomość, że ze względu na swoje niezbyt duże wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to wprost z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest również ścisłą ochroną. Spore zainteresowanie wzbudza również behawior od tego gatunku, ponieważ cechą jedyną w swoim stylu jest to, że samica w przypadku zagrożenia może wykorzystać własne młode, aby stworzyć sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto być świadomym także o tym, że jest to gatunek, który świetnie sobie radzi w nieprostych warunkach terenowych, a więc przykładowo bez dostępu do wody i jedzenia.

Więcej: kuoka.

Category: Fauna i flora

-

Dodaj komentarz